Latviabeerfest

LATVIABEERFEST meklē brīvprātīgos palīgus!

pamats

Ja esi vismaz 16 gadus vecs, aktīvs un komunikabls cilvēks un vēlies mums palīdzēt – PIESAKIES!

Pieprasījumu pēc brīvprātīgā anketas sūti uz info@latviabeerfest.lv . Mēs izvērtēsim visu iesūtītāju prasmes un pieredzi, un atbildēsim tikai tiem, kuru prasmes būs nepieciešamas festivāla organizēšanā.

 

Tiek paziņoti festivāla „Latviabeerfest 2014” norises datumi.

Ir sākusies nacionālā rezervācija Baltijā lielākajam starptautiskajam alus festivālam „Latviabeerfest 2014”, kas notiks jau ceturto reizi, tradicionāli, Vērmanes dārzā, Rīgā, no 23. līdz 25. maijam. Šoreiz Baltijā lielākā alus izstāde-festivāls solās pulcēt vēl lielāku skaitu ar pasaulē un Latvijā zināmām alus šķirnēm, kā arī neizpaliks garšīgi ēdieni, laba mūzika, izklaide un atrakcijas visu trīs dienu garumā.

LATVIABEERFEST_2013_3

Līdz 15. novembrim ir izsludināta „Latviabeerfest 2014” nacionālā rezervācija, kuras laikā tirdzniecības vietas var rezervēt Latvijas alus darītāju savienības (LADS) un Latvijas alus darītavu (LAD) biedri. Pēc 15. novembra turpināsies atklātā rezervācija kur pārējie Latvijas un ārvalstu alus darītāji varēs pieteikt savu dalību pasākumā.

Andrejs Šikors, starptautiskā alus festivāla „Latvibeerfest” direkcijas un biedrības „ALUS BRĀLĪBA” vadītājs: „Pagājušais Starptautiskais festivāls „Latviabeerfest 2013” bija izdevies ar izaugsmes tendenci gan dalībnieku, gan arī apmeklētāju ziņā. Pēc monitoringa, katrs 4. pasākuma apmeklētājs bija ārvalstu tūrists, kurš festivālu Rīgā uzskatīja par sava ceļojuma galamērķi. Uzskatam, ka šāda veida pasākumi ir lieliska reklāma Rīgai un Latvijai kopumā, kuri palielina tūristu plūsmu un ceļ valsts atpazīstamību. Par to liecina arī citu valstu pieredze Eiropā, jo alus būtībā ir dzēriens kurš vieno mūs.”

„Latviabeerfest 2014” ir izstrādāts Baltijas valstu koncepts, ar uzsvaru uz latviskām tradīcijām un ieskatu pasaules alus ražošanas daudzveidībā. Līdz ar to ceram sagaidīt lielu interesi gan no pašmāju, gan ārzemju alus ražotājiem un tirgotājiem. „Latviabeerfest 2014” tiek plānots vēl apjomīgāks kā iepriekšējais, ar vēl lielāku alus zīmolu skaitu un internacionālu virtuvi.

Tāpat kā iepriekšējos gados „Latviabeerfest 2014” norisināsies trīs dienas, Vērmanes dārzā, Rīgā. Festivālā aicinātas piedalīsies visas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas alus ražotnes, viesi no Vācijas, Čehijas un citām eiropas valstīm.

Pasākumu vadīs atraktīvais Armands Simsons, kurš pagājušajā gadā vadības grožus pārņēma no festivāla patrona Raimonda Bergmaņa. Izklaides programma nākamgad būs uz piecām skatuvēm uz kurām uzstāsies Baltijā populāras mūzikas grupas un mākslinieki.

Informācija par festivāla norisi.

http://www.latviabeerfest.lv/lv/dalibniekiem/

Vairāk informācijas:

Andrejs Šikors – Starptautiskā alus festivāla LATVIABEERFEST direkcijas vadītājs/ tel.nr. 20000122

Relīzi sagatavoja:

Raivis Alberts,tel.nr. 22323003

tirdznieciba@latviabeerfest.lv

Arhīvs 2012.

27.maijā noslēdzās Baltijas lielākais alus festivāls „Latviabeerfest 2012”, kurš Vērmanes dārzā pulcējis lielu skaitu apmeklētāju , no kuriem aptuveni katrs piektais bija ārzemju viesis.

IMG_4037

„Jāsaka, ka apmeklētāju uzvedības kultūra bija ļoti augsta – esam iztikuši bez incidentiem, un parka teritorija visu festivāla norises laiku bija tīra. Esam apmierināti arī ar festivāla tehnisko nodrošinājumu, un pilnīgi noteikti – ar svētku atmosfēru, kas visas trīs dienas valdīja apmeklētāju un dalībnieku vidū. Noteikti jāatzīmē, ka šis ir bijis nozīmīgs pasākums alus ražotājiem, un pārdošanas apjomi ir pārspējuši dalībnieku cerības”, stāsta „Latviabeerfest2012” komunikāciju direktore Guna Miļusa.

Festivāla „Latviabeerfest 2012” laikā tika pārdotas vairāk kā 677 alus mucas jeb vairāk kā 7 tonnas alus. Pārdošanas rādītāju līderis ir „Brenguļu alus” ar pārdotām 106 mucām.

Tāpat alus svētku laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar vairākām jaunām alus šķirnēm, piemēram, „Ilgezeem” Dzērveņu alu un „Rīgas Brūveris” Ķiršu alu.

Īpaši jāizceļ apmeklētāju novērtētie „Cēsu alus” un „Aldaris” stendi, kuri piedāvāja ne tikai savu produkciju un kvalitatīvu ēdināšanu, bet arī īpašus aktivitāšu stendus apmeklētāju atpūtai.

Kā festivāla labākais gastronomijas piedāvājums ir novērtēts „Kokneses miesnieks” stends.

„Latviabeerfest 2012” ietvaros par nozares būtiskāko notikumu var minēt 25.maijā Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē rīkoto profesionālo alus konkursu–degustāciju. Šo pasākumu rīkoja Latvijas Alus muzejs sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju savienību un Latvijas Alus darītāju asociāciju. Uz profesionālo konkursu degustāciju savu produkciju vērtēšanai bija pieteikušas sekojošas Latvijas alus darītavas: SIA”Abula”(“Brenguļu alus”), AS “Aldaris”, SIA “Alus nams” (alus “Brālis”), SIA “Bauskas alus”, AS “Cēsu alus”, SIA “DFD” (“Rēzeknes alus”), SIA “Piebalgas alus”, SIA “Valmiermuižas alus” un SIA “ZAKSI” (“Užavas alus”). Konkurss noritēja aptuveni 3 stundas, pēc tam sekoja konkursa procedūras un alus paraugu apspriešana, kā arī rezultātu apkopošana. Visi Latvijas alus darītavu ražojumi tika novērtēti kā ļoti labi. Sīvā konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Piebalgas gaišais alus, sudraba medaļu – „Bauskas tumšais Speciālais alus”, savukārt zelta medaļu – „Aldara” ražotais Porteris.

Arī aklā degustācija, kura festivāla ietvaros notika Vērmanes dārzā, ir vērtīgs pētījums alus ražotāju tālākam darbam un attīstībai. Aklās degustācijas rezultāti norāda, ka degustētāju iecienītākais alus ir bijis „Lido” alus darītavas piedāvātais „Medalus”, „Brenguļu gaišais alus” un „Biķeru alus”, kuru vērtējumam nodeva jauns alus tirgus dalībnieks – „Biķeru alus darītava”.

„Latviabeerfest 2012” rīkoja biedrība „Latvijas Alus muzejs” sadarbībā ar „Latvijas Alus darītāju asociāciju” un „Latvijas Alus darītāju savienību”.

Festivāla partneri: „Live Riga”, „Latvijas alus darītāju asociācija”, „Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija”, „Express Travel”, „Travel Jam”, „Intelligent PR”, „aģentūra Bura”.

Festivāla atbalstītāji un draugi: Latvijas Radio 2, NABA, Inbox.lv, RIMI, web aģentūra Efumo, Baltic Times, 1188, Riga in your pocket, Riga this week, Latvia.Travel, Anglo baltic news, , Vesti, 7 sekretov, Tvnet.lv, Avalon hotel , TV 24.

Arhīvs. 2011. gads.

Starptautiskā alus festivāla “Latviabeerfest 2011” rudens sesija noslēgusies. Skatītāji par garšīgāko atzinuši Brenguļu alu.

483811_328998897158249_781993558_n

Ar pirmās mucas atvēršanu 3. septembrī sākās, un svētdien, 4. septembrī ar labāko aldaru godināšanu noslēdzās pirmā starptautiskā alus festivāla „LATVIABEERFEST 2011″ rudens sesija Rīgā, pie Zviedru vārtiem. Divas dienas lielākā daļa Latvijas alus darītāju un ārvalstu alus darītavu pārstāvju festivāla apmeklētājiem piedāvāja nogaršot vairāk nekā 40 alus šķirnes. Par 2011. gada gardāko alu, apkopojot balsojumus, tika atzīts Brenguļu alus, otrajā vietā ierindojās Valmiermuižas alus, bet trešajā – Tērvetes alus.

Festivālā tika pasniegti arī Latvijas Alus muzeja vēsturnieku komisijas atzinības raksti – par veiksmīgāko ienākšanu alus nozares tirgū atzinības rakstu saņēma Valmiermuižas alus, par labāko reklāmas kampaņu atzīta Aldara „Tradicionālās kolekcijas” reklāmas kampaņa „Izcili ar vietējiem ēdieniem”, par personīgo ieguldījumu Latvijas Alus muzeja attīstībā pateicība izteikta Uldim Pumpuram, bet par mūža ieguldījumu alus nozarē tika godināts Kārlis Zālītis, kurš alus darīšanai veltījis 60 gadus no savas dzīves.

Festivālu apmeklēja vairāki tūkstoši alus cienītāju – gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu tūristi. Abās festivāla dienās kopā tika izdzertas 253 mucas un 794 pudeles dažādu šķirņu alus. Kopā aptuveni 8266 litri alus.

Alus festivālā tika iedibinātas arī jaunas tradīcijas – pirmo reizi sadarbībā ar Latvijas Armrestlinga asociāciju tika rīkotas armrestlinga sacensības „Stipralus”, notika „Aklās alus degustācijas sacensības” un konkurss „Miss Latviabeerfest 2011″. Pasākumu vadīja populārais spēkavīrs Raimonds Bergmanis, bet uz festivāla skatuves uzstājās Liene Šomase, Dzintars Čīča, Samanta Tīna, Gunārs Meijers, „Latgales dāmu pops”, „Rūsa”, „Čehols” un „Inokentijs Mārpls”. Sadarbībā ar Latvijas līnijdeju asociāciju un Deju un kustību studiju “StudioX1” notika arī līnijdeju un salsas paraugdemonstrējumi un apmācība.

2011. gada “Latviabeerfest” rudens sesijā piedalījās alus darītavas “Aldaris”, “Lāčplēša alus”, “Cēsu alus”, “Bauskas alus”, “Užavas alus”, “Brenguļu alus”, “Brālis”, “Lido”, “Valmiermuižas alus”, “Ilgezeem”, “Rēzeknes Bryuvers”, “Tērvete”, “Piebalga”, “Stanbev International Distribution” un “Bavarian Beer Technology”.

Festivala apmeklētaji varēja nobaudīt alus šķirnes “Aldara Muižnieku”, “Aldara Kviešu”, “Aldara Dūmaku”, “Aldara Lukss”, “Aldara Zelta”, “Carlsberg”, “Tuborg”, “Baltika Golden Lager”, “Lāčplēša Premium”, “Lāčplēša Kastaņu”, “Lāčplēša Trīs Iesalu”, “Lāčplēša Dzintara”, “Cēsu nefiltrētais”, “Bauskas tumšais”, “Bauskas gaišais”, “Piebalgas alus”, “Jubilejas alus”, “Užavas alus gaišais”, “Užavas alus tumšais”, “Brenguļu gaišais”, “Brenguļu tumšais”, “Brālis gaišais nefiltrētais”, “Brālis tumšais nefiltrētais”, “Vasara”, “LIDO speciālais”, “LIDO medalus”, “Valmiermuižas gaišais nefiltrētais”, “Valmiermuižas tumšais nefiltrētais”, “Valmiermuižas gaišais filtrētais”, “Valmiermuižas tumšais filtrētais”, “Tērvetes alus”, “Iļģuciema gaišais alus”, “Medalus”, “Bryuvers gaišais”, “Bryuvers tumšais”, “Obolon”, “Hefe-Weizen”, “Dunkles Hefe-Weizen”, “Bavarian Lager”, “Belgian Kriek”, “Paulaner”, “La Trape”, “Timmermans” “Blanche de Bruxelles” un citas.