Par biedrību

 

Biedrība Alus Brālība ir dibināta 2012. gada 6. jūlijā. Par brālības valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts Andrejs Šikors, Latvijas alus muzeja valdes priekšsēdētājs un festivāla “Latviabeerfest” orgkomitejas vadītājs.

Brālības valde sastāv no četriem valdes locekļiem: Intelligent PR valdes locekle Guna Miļusa,  aģentūras Bura direktors Igo ZandersLatvijas Radio 2 direktors Armins Ronis un SIA “Bišumuiža” valdes loceklis Arvīds Tauriņš.

Brālības dibināšanas mērķis ir apvienot alus kultūras entuziastus vienotā organizācijā, lai izglītotu tās dalībniekus, veicinātu savstarpēju saziņu par noteiktiem alus nozares jautājumiem un sekmētu alus kultūras izaugsmi Latvijā. Alus Brālība apvienos tos alus un tā tradīciju cienītājus, kuru ikdienas darbs vai brīvais laiks ir saistīti ar alus kultūru un tās popularizēšanu.

Alus Brālības valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors atzīst, ka “šādas biedrības izveidošanās ir likumsakarīga, jo alus nozare Latvijā ir vērtējama kā īpaši kvalitatīva, un alus kā latvisko tradīciju pamatvērtība vēl joprojām ir svarīga lielākajai sabiedrības daļai. Tas nozīmē, ka Alus Brālība apvienos kopīgos nozares un tās atbalstītāju mērķus un intereses”.

Alus Brālības galvenie uzdevumi un mērķi ir: 

• veicināt alus brūvēšanas tradīciju un patērēšanas kultūras popularizēšanu;

• veicināt alus cienītāju kompetenci, organizējot apmācības programmas kopā ar nozares speciālistiem, kā arī uzņemties iniciatīvu pieredzes apmaiņā;

• veidot Alus Brālības biedriem pieejamu nozares svarīgāko informāciju un notikumu apkopojošu datu bāzi;

• sekmēt patērētāju pētījumu izvēršanu, kas veicinātu alus kultūras attīstību;

• informēt sabiedrību par aktualitātēm un norisēm alus patērētāju un cienītāju nozarē;

• veicināt sadarbību ar citām līdzīgi domājošām organizācijām starptautiskā mērogā.

 Alus Brālība organizē lielākos alus svētkus Baltijā –  LATVIABEERFEST ,  kā arī  PILSĒTAS ZIŅĢE  Rīgas svētku ietvaros.

Audz un attīsties kopā ar mums!

 

Šobrīd esam 87 alus mīlētāji un ar katru dienu kļūstam arvien kuplāks pulks !