Populārākie alus festivāli Eiropā

Alus festivāls ir organizēts pasākums, kura laikā apmeklētājiem tiek piedāvāts gan iegādāties, gan nobaudīt tradicionālas un atpazīstamas alus šķirnes, gan aldaru piedāvātos jaunumus. Bieži vien festivāla laikā ir iespēja iegādāties arī citus alkoholiskos dzērienus, kurus atsevišķi uzņēmumi piedāvā vairumtirdzniecībā vai mazumtirdzniecībā no vietējiem mājražotājiem.

Šajā sadaļā atradīsiet informāciju par populārākajiem alus festivāliem vispakārt Eiropai.

 

“Oktoberfest”  ir lielākais un citreiz arī tiek uzskatīts kā vienīgais alus festivāls Vācijā, kas gan neatbilst patiesībai. Oktoberfests ir ikgadējs pasākums, kurš norisinās Minhenē (Bavārija, Vācija), festivāls ilgst no septembra pēdējās nedēļas līdz oktobra pirmās nedēļas nogalei, kopumā – 16 dienas. Festivāls ir nozīmīga daļa no bavāriešu kultūras, tas savu aktualitāti saglabājis no 1810. gada. Mūsdienās ikgadu festivālu apmeklē aptuveni 6 miljoni cilvēku.

Festivāls tiek atklāts ar lielgabala 12 zalvju šāvieniem un pilsētas mēra uzrunu, kuras laikā mērs pieskaras pirmajai alus mucai ar vārdiem “O’zapft is!” (aptuvenais tulkojums – tas ir materializēts!), pēcāk seko vērienīga parāde, kurā piedalās alus brūvētāji, tirgotāji un viesmīļi, dalībnieki reprezentē sevi tradicionālajos tērpos, ar dziesmām, dejām un visdažādākajām cita veida atrakcijām.

oktoberfest oktor1